GIV24 خدمات ثبت شرکت در ایران و سایر خدمات حقوقی همراه اداری را به مشتریان ارائه می دهد. با خدمات ما زمان مورد نیاز برای جمع آوری مدارک را کاهش می دهید و همچنین به دلیل تشکیل پرونده و مستندسازی مناسب شانس ثبت نام سریعتر را به میزان قابل توجهی افزایش می دهید.

شرکت چیست؟

شرکت که به اختصار شرکت نامیده می شود، یک شخصیت حقوقی است که نماینده انجمنی از افراد اعم از حقیقی، حقوقی یا ترکیبی از هر دو با هدفی خاص است.

یک شرکت ممکن است به روش های مختلفی برای اهداف مالیاتی و بدهی مالی بسته به قانون شرکتی حوزه قضایی آن سازماندهی شود. خط تجارتی که شرکت در آن قرار دارد به طور کلی تعیین می کند که کدام ساختار تجاری مانند مشارکت، مالکیت یا شرکت را انتخاب می کند. این ساختارها ساختار مالکیت شرکت را نیز نشان می دهد. همچنین می توان آنها را بین شرکت های خصوصی و دولتی تشخیص داد. هر دو ساختار مالکیت، مقررات و الزامات گزارشگری مالی متفاوتی دارند.

شرکت ها نقش مهمی در سلامت اقتصاد دارند زیرا افراد را استخدام می کنند و درآمد قابل تصرفی را برای تحریک رشد جذب می کنند.

ثبت شرکت چیست؟

ثبت شرکت به معنای شراکت چند نفر که قصد تاسیس یک کسب و کار طبق قوانین کشور را دارند میباشد.

ثبت شرکت چیست؟

انواع شرکت ها

چندین ساختار شرکتی مختلف برای مشاغل در ایران وجود دارد که هر کدام از آنها مزایای مختلفی را ارائه می دهند. چه یک استارتاپ، غیر انتفاعی یا یک تاجر انحصاری ثابت باشید،وقتی قصد ثبت شرکت دارید انتخاب ساختار شرکت مناسب برای کسب و کارتان یک ملاحظات مهم است که می تواند بر حاشیه سود، مزیت رقابتی و رشد آینده شما تأثیر بگذارد.

در حالی که بسیاری از ساختارهای شرکت دیگر در ایران موجود است، سه ساختار اصلی عبارتند از:

شرکت سهامی خاص (شرکت خصوصی محدود با سهام )
شرکت با مسئولیت محدود (LLP)
شرکت سهامی عام (PLC)

راه اندازی یک کسب و کار تاجر انفرادی گزینه دیگری در جمهوری اسلامی ایران است، اما این ساختار تجاری فقط به یک مالک اجازه می دهد و مزایای یک شرکت را ارائه نمی دهد.

شرکت سهامی خاص (شرکت خصوصی محدود با سهام )

محبوب ترین شرکت در ایران، یک شرکت خصوصی محدود با سهام، نوعی ساختار تجاری است که به منظور کسب سود به نفع مالک یا صاحبان آن راه اندازی می شود. این شرکت در اداره ثبت شرکت ها به عنوان یک نهاد قانونی متمایز ثبت شده است، به این معنی که مالک(های) خود جدا می شود، حقوق قانونی خود را دارد و مسئول امور، مالی و بدهی های خود است.

انواع شرکت ها در ایران چیست؟

شرکت سهامی عام (PLC)

مشابه یک شرکت خصوصی محدود شده توسط سهام، یک شرکت سهامی عام (PLC) در اداره ثبت شرکت ها به عنوان یک نهاد قانونی متمایز که مسئول دارایی ها، سود و بدهی های خود است، ثبت می شود. با این حال، یک PLC می تواند سهام خود را به عموم مردم بفروشد و در بازارهای سهام معامله کند، کاری که یک شرکت سهامی خاص مجاز به انجام آن نیست.

بزرگترین مزیت راه اندازی PLC توانایی افزایش سرمایه گذاری نسبتاً سریع از طریق فروش سهام به عموم مردم است. با عمومی شدن و سپس فهرست کردن سهام در یک بورس اوراق بهادار شناخته شده (مانند AIM بورس اوراق بهادار لندن)، همچنین می توانید تبلیغات زیادی ایجاد کنید که به افزایش آگاهی از برند، جذب مشتریان جدید و رشد کسب و کار شما کمک می کند.

PLC ها نسبت به شرکت های خصوصی تابع قوانین و مقررات بسیار سخت گیرانه تری هستند. شما به حداقل دو مدیر، یک منشی شرکت واجد شرایط و حداقل سرمایه سهام نیاز دارید. به این ترتیب، واقعاً فقط برای شرکت های تاسیس شده با زیرساخت های پیشرفته مناسب است. این قطعاً ساختار شرکتی نیست که شما به عنوان یک استارتاپ یا کسب و کار کوچک انتخاب کنید.

چگونه یک شرکت مسئولیت محدود راه اندازی کنیم

همه انواع شرکت‌های محدود در ایران در اداره شرکتها ثبت می‌شوند، از جمله شرکت‌های خصوصی با سهام یا ضمانت، LLP و PLC. این یک فرآیند نسبتاً سریع است که می‌توان آن را به صورت آنلاین در عرض چند دقیقه تکمیل کرد و اکثر شرکت‌ها در همان روز ثبت شده و آماده معامله هستند.

ساده ترین و ارزان ترین راه برای راه اندازی یک شرکت، استفاده از خدمات یک نماینده تشکیل شرکت آنلاین است. در GIV24، ما طیف وسیعی از بسته‌های ثبت شرکت را برای انواع شرکت‌ها داریم. ما همچنین آدرس‌های شرکت، یک حساب بانکی تجاری رایگان و مجموعه‌ای از خدمات حرفه‌ای اضافی را ارائه می‌کنیم که مدیریت موفقیت‌آمیز شرکت جدید شما را آسان‌تر می‌کند.

برای راه‌اندازی آنلاین یک شرکت یا مشارکت با مسئولیت محدود، از شما خواسته می‌شود نام شرکت را انتخاب کنید، جزئیاتی در مورد کسب و کار خود و افرادی که آن را کنترل می‌کنند ارائه دهید، هزینه بسته تشکیل شرکت خود را بپردازید و بقیه موارد را به ما بسپارید. در بیشتر موارد، سامانه شرکت ها درخواست ها را ظرف 3-6 هفته کاری تایید می کند.

پس از تأیید، می‌توانید از مزایایی بهره مند شوید، از جمله مواردی که در این مقاله مورد بحث قرار گرفت و موارد دیگر، که با نهاد ثبت شده شما ارائه می‌شود.

فرق شخص حقیقی و حقوقی

چرا باید شرکت ثبت کنیم؟

منابع: انواع شرکت ها در ویکی پدیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد الزامی است.

این فیلد الزامی است.